Newsletter
Wpisz swój email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie internetowej.
Aktualności
Nowe miejsca pracy w kopalniach
Po raz pierwszy od czterech lat Kompania Węglowa przyjmie w tym roku do pracy ponad tysiąc nowych pracowników. Przygotowano m.in. 400 nowych miejsc dla absolwentów szkół i uczelni górniczych.

Jak mówi rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej, przedsiębiorstwo zdecydowało się na przyjęcie nowych ludzi, ponieważ załoga się starzeje, a obecny poziom zatrudnienia stanowi minimum niezbędne do wykonywania zadań. Rzecznik zapowiedział także nabór w następnych latach.

Według związkowców, tegoroczne przyjęcia to co najmniej o 3 tys. osób mniej wobec rzeczywistych potrzeb kadrowych w kopalniach.

 

Preferowani będą kandydaci, którzy nie ukończyli 30 lat. Powinni wykazać się dobrym zdrowiem, pozwalającym na podjęcie pracy pod ziemią oraz średnim zawodowym lub zasadniczym wykształceniem. Przyjęcie dotyczy także tych, którzy nie skorzystali z jednorazowych odpraw bezwarunkowych lub innych świadczeń na podstawie ustawy z 1998 roku.

Złożone podania o pracę zachowają ważność do końca 2007 roku. Informacji w sprawie przyjęć Kompania udziela pod numerem telefonu 032 757 25 25.

Źródło: "Nasz Dziennik"