Newsletter
Wpisz swój email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie internetowej.
Relacja z piątego szkolenia w dn. 3-5 września 2007

W dniach 3-5 września 2007 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się piąte z cyklu szkoleń w ramach programu „Budowanie Lokalnego Partnerstwa Społecznego na rzecz lokalnych strategii rozwoju i zatrudnienia”.

Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało około 50 osób, reprezentujących partnerów lokalnych, administrację i partnerów społecznych z regionów woj. Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego.

W trakcie szkolenia uczestnicy mogli wysłuchać wykładów ekspertów z dziedziny budowania partnerstw lokalnych w Polsce, a specjalnym gościem był Pierre Wolkowinski – ekspert ds. europejskich modeli partnerstw publiczno-społecznych.

Program Szkolenia objął serie wykładów przygotowanych przez Panią prof. Urszulę Sztanderską z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzeja Tomeczka i Ewę Gliwicką z Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego, Tomasza Kozłowskiego z Kozłowski & Partners Consulting, Andrzeja Zybałę z CPS „Dialog” oraz Pierrea Wolkowinskiego.

Trenerzy zapoznali uczestników z teoretycznymi aspektami zawiązywania partnerstw związanymi z budowaniem lokalnych strategii rozwoju, charakterystyką lokalnych rynków pracy oraz budowaniem partnerstw w społecznościach lokalnych.

Dużą wagę trenerzy przywiązali do kwestii warsztatowych związanych z praktycznym przygotowaniem przyszłych ekspertów ds. partnerstw. Stąd w programie Szkolenia silnie zaakcentowano konieczność przeprowadzenia zajęć grupowych, podczas których uczestnicy mogli skonfrontować swoją wiedzę i pomysły z bogatym doświadczeniem zaproszonych trenerów.