Newsletter
Wpisz swój email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie internetowej.
Relacja z szóstego szkolenia w dn. 21-23 listopada 2007

W dniach 21-23 listopada 2007 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbyło się szóste z cyklu szkoleń w ramach programu „Budowanie Lokalnego Partnerstwa Społecznego na rzecz lokalnych strategii rozwoju i zatrudnienia”.

Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało przeszło 40 osób, reprezentujących administrację i partnerów społecznych z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego oraz lubuskiego.

Program Szkolenia objął serie wykładów i warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez Andrzeja Zybałę z CPS „Dialog”, Romanę Krzewicką z Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego i Antoniego Sobolewskiego z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

Trenerzy zapoznali uczestników z teoretycznymi aspektami zawiązywania partnerstw związanymi z budowaniem lokalnych strategii rozwoju, charakterystyką lokalnych rynków pracy oraz budowaniem partnerstw w społecznościach lokalnych. Dokonali też przeglądu najważniejszych zagadnień związanych z dialogiem i lokalnym partnerstwem społecznym. Trenerzy dużą wagę przywiązali do kwestii warsztatowych związanych z praktycznym przygotowaniem do tworzenia partnerstw.

Doświadczenia unijne w zakresie funkcjonowania lokalnych partnerstw społecznych i sposoby wsparcia najbiedniejszych oraz metody walki z biedą stosowane w Irlandii przedstawiła Barbara Walshe z irlandzkiej Agencji Walki z Biedą (Combat Poverty Agency).

Koleje szkolenie z cyklu „Budowanie Lokalnego Partnerstwa…” odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2007 roku. Serdecznie zapraszamy.

Galeria ze zdjęciami z szóstego szkolenia