Newsletter
Wpisz swój email, aby otrzymywać powiadomienia o nowych informacjach na naszej stronie internetowej.
Relacja z siódmego szkolenia w dn. 3-5 grudnia 2007

W dniach 3-5 grudnia 2007 roku w CPS „Dialog” odbyło się siódme z cyklu szkoleń w ramach projektu „Dialog społeczny jako platforma terytorialnych paktów aktywizujących rynki pracy”. Przez trzy dni uczestnicy szkoleń zapoznawali się z europejskimi doświadczeniami w tworzeniu efektywnego partnerstwa oraz możliwościami ich implementacji w rodzimych społecznościach lokalnych.

Prof. Urszula Sztanderska z Uniwersytetu Warszawskiego omówiła problematykę dialogu społecznego jako środka poprawy funkcjonowania lokalnych rynków pracy.

Pierre Wolkowinski dokonał przeglądu dotychczasowych doświadczeń związanych z dialogiem i partnerstwem, jakimi mogą pochwalić się państwa Unii Europejskiej, a następnie przybliżył uczestnikom szkolenia problematykę dobrych praktyk związanych ze wsparciem najsłabszych grup na rynku pracy.

W ostatnim dniu szkoleń, podczas sesji porannej Romana Krzewicka z Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego i Andrzej Tomeczek z Instytutu Współpracy i Partnerstwa Lokalnego poprowadzili seminarium pt. "Czynniki wpływające na rozwój lokalny i budowanie partnerstwa w społeczności lokalnej", zaś w południe ci sami szkoleniowcy przybliżyli uczestnikom problematykę tworzenia lokalnych strategii rozwoju.

Galeria ze zdjęciami z siódmego szkolenia